Aš podporuje školské pracovníky. O příspěvek na dopravu je zájem

Město si uvědomuje, že nejen učitelů, ale i školských pracovníků ve městě ubývá. Rozhodlo se proto, že bude kvalifikovaným pedagogům a zaměstnancům škol přispívat na dopravu. První příspěvky město vyplatilo v únoru 2020.

„Ti lidé dostávají stále stejnou odměnu. Učitelé mají například tabulkový plat, a pokud dojíždějí, musejí si navíc hradit dopravu,“ říká starosta Dalibor Blažek: „nechali jsme si udělat průzkum, který nám řekl, že do Aše dojíždí 21 učitelů a 7 dalších pracovníků, jako jsou třeba uklízečky, nebo kuchařky,“ dodal starosta s tím, že zájem potvrdili všichni. Program počítá s několika pásmy vzdálenosti.

Příspěvek na dopravu náleží těm, kteří dojíždějí z dálky větší než deset kilometrů. Jeden žadatel může ročně čerpat až 35 tisíc korun, pokud do práce jezdí ze vzdálenosti více než 30 kilometrů. „Příspěvek bude vyplacen vždy za uplynulé pololetí a jen za dny, kdy byl pracovník ve škole. Například na ZUŠ někteří učitelé dojíždějí jen dva dny v týdnu,“ upřesňuje Dalibor Blažek.

Město má pro tyto účely na aktuální školní rok vyčleněných 700 tisíc korun. Nezáleží přitom, jestli zaměstnanci dojíždí autem, nebo hromadnou dopravou. Podmínky čerpání příspěvku na dopravu si stáhněte zde.

Foto ilustrační. Free-Photos Pixabay

(ps)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *