Buďme letos Ašákova vnoučata v „online verzi“

DOPLNĚNÍ

Jste skvělí! Všechny babičky a všichni dědečkové z našeho zveřejněného seznamu, tedy všichni, kteří si něco přáli, už mají svoje vnouče – za to Vám všem patří obrovský dík! Vůbec jsme nečekali tak úžasnou odezvu a jsme dojatí! Je ale pořád dost klientů Pečovatelského domu a léčebny CARVAC s. r. o., od kterých z různých důvodů žádné konkrétní přání nemáme – obejít je všechny a vyptat se jich na přání už sestřičky a pečovatelky nestíhají. Pokud ale stále chcete být vnoučetem, můžeme se pokusit společně obdarovat i je.
Můžete udělat nějaký univerzální balíček, který potěší každého, a přinést nám ho na sběrná místa jen s popiskem „Pro babičku/Pro dědečka“, podle obsahu. Do balíčku můžete dát, co Vás napadne, třeba nějakou sladkost či pár kousků cukroví, čaj nebo kávu. Z „nejedlých“ dárků potěší babičky a dědečky určitě nějaká kniha, třeba detektivka, román nebo jen křížovky. Může to být třeba i nějaký šampon, sprchový gel nebo deodorant a rozhodně neuděláte chybu ani vánoční dekorací, svíčkou nebo rostlinou v květináči. Jediné, co stále platí, je to, že dárky budou od 15.12. uloženy v karanténě před samotným rozdáváním a tedy nedoporučujeme nic, co podléhá rychlé zkáze.
Sběrná místa a všechny ostatní informace platí i nadále tak, jak je naleznete níže. Nové babičky a noví dědečkové si dárky určitě zaslouží úplně stejně, jako ti ze seznamu. Jediné co se změní, je to, že nebudete vědět jméno toho, kdo dáreček dostane. Ale máme slíbeno, že z předávání budou fotky 🙂
Mnohokrát Vám děkujeme za to, že se k nám přidáváte a pomáháte nám uskutečnit akci v mnohem větším rozsahu, než v jaký jsme v době všech těch omezení okolo nás vůbec doufali!
Z Vnoučat se pomalu začíná stávat hezká tradice a letos bychom i přes veškerá opatření rádi pokračovali třetím ročníkem. Akce sice přichází o tu doposud nejdůležitější část v podobě samotného předávání dárků a osobního setkání s každým ze seniorů, přesto jim ale můžete pořídit drobné dárečky, které jim za Vás předáme.
Pro ty z Vás, kteří o akci ještě neslyšeli, si Ašákova Vnoučata představme. Každoročně nám senioři z Pečovatelského domu, léčebny dlouhodobě nemocných CARVAC s.r.o. a Klubu důchodců předají svoje přání „pro Ježíška“. Nejedná se o žádné drahé dary – spíš o drobnosti, které jim udělají radost. My přáníčka zaevidujeme, zveřejníme a Vy máte možnost vybrat si „svého seniora“, kterému uděláte radost a zpříjemníte prožití vánočních svátků. Letos se vše mění a bohužel není možné, abychom dárky rozdávali osobně a jedinou možností realizace zůstalo přenesení akce a seznamů „našich dědečků a babiček“ do online světa. Samotné předání dárků pak zařídí sestřičky a pečovatelky. V rámci omezení letos byli osloveni jen někteří klienti a i když to možná nebude bez osobního předávání úplně ono, tak cítíme, že letos je ještě důležitější být vnoučaty a rozdávat radost seniorům.
Jak to funguje?
Vyberte si svého dědečka nebo babičku ze seznamu níže a dejte nám vědět, komu byste chtěli udělat radost – napište nám na sebe telefon a e-mail na stránku Spokojených Ašáků na facebooku, do komentáře k článku nebo do mailu info@spokojeniasakovi.cz a my vám zpětně potvrdíme, že s Vámi počítáme – to proto, aby se nestalo, že babička Anička dostane patery pantofle a dědovi Pepovi by nikdo nedaroval křížovky. Pak můžete pořídit dáreček, zabalit ho, označit číslem ze seznamu níže a přinést nám ho na některé se sběrných míst.
Kdybyste měli chuť udělat letos něco navíc, vytvořte s dětmi třeba přáníčko, napište svému dědovi nebo babičce pár řádek ke čtení, ať ví, kdo na ně myslí a přál si jim udělat radost.
Sběrná místa:
Jilly Lenau s.r.o.
Po až Čt 9:00 – 16:00, Pá 9:00 – 15:00
Sadová 503 / 2, 352 01 Aš
Městský úřad – podatelna
Po a St 10:00 – 12:00 a 13:30 -16:30
U Radnice 1/2 352 01 Aš
Pokud jsou pro Vás překážkou různá omezení otevíracích hodin, můžete nám i zavolat na +420 608 347 545 a my si balíček vyzvedneme.
Termín:
Do 15.12.2020 musí být dárky odevzdány na sběrných místech

Přání našich babiček a dědečků:

černá – toto číslo ještě čeká na svoje vnouče
zelená – babička či dědeček už mají své vnouče
modrá – dárek už u nás čeká na předání

Klienti CARVAC s.r.o.
1. Jarka / krém na obličej + parfém
2. Marie G. / hojivý krém na nohy
3. Kačenka / velký krém (Nivea)
4. Maruška S. / květina v květináči
5. Pavlínka / krém na obličej
6. Toník / kniha o myslivectví
7. Ludmila P. / polštářek + ponožky
8. Blanka / tričko s dlouhým rukávem vel. L
9. Marie B. / parfém
10. Anna Š. / kytka v květináči
11. Jiřinka / kytka v květináči
12. Áda / pivo (Plzeň)
13. Petr / sprchový gel + deodorant
14. Eda / sušenky s čokoládovou polevou
15. Otta / polštářek
16. Jiří / tepláky vel. L
17. František / polštář + deku
18. Danuše / sprchový gel Lactovit – pro velmi suchou pokožku + knihu(detektivku)
19. Ludmila Č. / květina v květináči
20. Karolínka / krém na obličej
21. Vilma / doplňky do vlasů
22. Maruška R. / plyšový medvěd
23. Věruška / polštářek
24. Jituška / krém na obličej + jelení lůj na rty
25. Mária / natahovací hračku – zvíře
26. Vlasta / polštářek
27. Alenka / tričko s krátkým rukávem vel. L
28. Vlastimil / deodorant – Old spice
29. Kája / hodinky
30. Gizella / parfém

Klienti Pečovatelského Domu
31. Michal / 1 kg kávy (Standard, Jihlavanka apod.)
32. Jiřina / rozpustná káva Velvet apod.
33. Zdeňka / ovocné čaje
34. Helena / rozpustná káva Velvet apod
35. Jaruška / vonná svíčka ve skle
36. Anna / sešit (kniha) křížovek
37. Miroslav / pánská kosmetika
38. Ludmila / mísa na ovoce
39. Olga / sada čajů
40. Jiří + Vlasta / vonné svíčky, vánoční cukroví
41. Miroslava / sešit (kniha) křížovek
42. Jaroslav + Karolína / balení kávy + čaje
43. Danuška / sešit (kniha) křížovek
44. Růžena / sladký balíček (sušenky, cukroví apod.)
45. Marie / vonná svíčka ve skle (vánoční vůně)
46. Ernestine / dia balíček
47. Hana / ovocné čaje
48. Ludmila / ovocné čaje
49. Jaroslava / dia balíček
50. Marie / vánoční cukroví
51. Jana / šiška trvanlivého salámu
52. Libuše / rozpustná káva Velvet apod.
53. Blanka / dámská kosmetika
54. Milan / pánská kosmetika
55. Františka / ovocné čaje
56. Marie / bylinkové čaje
57. František / 1 kg kávy (Standard, Jihlavanka apod.)
58. Olga / čokoláda, černý čaj
59. Ferdinand / malý polštářek
60. Květa / sladkosti, cukroví
61. Helena / čaje (ovocné, bylinné …)
62. Kristina / vánoční cukroví
63. Jana / sešit (kniha) křížovek
64. Karel / slepené sušenky Prince (nebo jiné)
65. Barbora / ovocné čaje

Děkujeme Všem, kteří budou mít chuť se zapojit a zpříjemnit tak někomu čas vánoční! Moc doufáme, že příští rok se podaří zase uspořádat akci pro více klientů, že se u toho všichni potkáme osobně a strávíme spolu nějaký čas, protože právě ten je tím nejcennějším, co můžete svým babičkám a dědečkům věnovat. Na příští rok také plánujeme i další aktivity se seniory. Pokud máte chuť se k nám přidat, dejte nám vědět.
Vaši spokojení Ašákovi

59 názorů na “Buďme letos Ašákova vnoučata v „online verzi“”

  1. Redaktor Aš

   Jé dobrý večer, chápu to správně, že od 10 do 15 všechny a stejně tak od 35 do 40? Lenka Houtke

  1. Redaktor Aš

   Všech 12 čísel jsem označila, zapsala jsem si Vásk nim a nezbývá než říci, že jste opravdu úžasná a skvělá! Děkujeme mockrát, že do toho jdete s námi!

 1. Katka Chládková

  Dobrý večer,
  prosím o čísla 22, 7, 10, 23, 26, 59, 42, 45, 64, 58, 4.
  Děkuji

  1. Redaktor Aš

   Píšu si Vás k daným číslům, se všemi kromě čísla 10 s Vámi počítáme a moc moc děkujeme! Desítka je už zamluvená 🙂 Ještě Vám napíši mail 🙂 Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer, moc Vám děkujeme! Píšu si Vás k 5, 20 i 30 🙂 Píšu ještě mail, mějte se krásně. Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Dobré ráno, moc děkujeme! Všechny čtyři čísla jsou volná a tedy jsou Vaše 🙂 Děkujeme moc a vítáme Vás mezi vnoučata!

  1. Redaktor Aš

   Dobré ráno! Máme zamluvená čísla 28 a 30. Pro Vás tedy mám čísla: 27, 29, 31, 32, 33 a 34 – bude Vám to vyhovovat? Pro jistotu píšu ještě mail. Moc děkujeme, že se k nám přidáváte!

  1. Redaktor Aš

   Jé, Vy jste fakt skvělá! Připsala jsem si Vás k číslu 6 a dědeček je Váš 🙂

  1. Redaktor Aš

   Dobré ráno! Děkujeme za pochvalu a především děkujeme, že do toho jdete s námi. Babička Jiřinka s 32 je už zamluvená, tak si Vás píši k té 52 – Libušce. Může být takto?

  1. Redaktor Aš

   Dobré ráno. Píši si Vás k 19, 43 a 54. Čísla 28 a 30 jsou již zamluvená jiným vnoučetem! Děkujeme mockrát a vítejte mezi vnoučaty. Lenka H.

   1. Redaktor Aš

    Dorý večer, tak už ani ta 25 volná není, ale nezoufejte 🙂 Jestli jste pročítala i ostatní komentáře, možná už jste si všimla – můžete si vzít ještě na starost další babičku či dědečka. V Pečovatelském Domě i v CARVACu jich je ještě spousta co si dárečky zaslouží. Jen jsme ani ve snu nedoufali, že se zvedne takový zájem a poprosili jsme sestřičky a pečovatelky pouze o pár nejosamocenějších případů. Tím, že je vás tolik, odvážíme se vás všechny poprosit o nějaké univerzální dárečky jako čajíky, sladkosti či třeba knihu nebo kosmetický balíček a s popiskem Pro babičku/Pro dědečka podle vhodnosti je předáme spolu s očíslovanými. Sestřičky a pečovatelky se postarají o rozdání mezi další babičky a dědečky, kterým dáreček udělá co možná největší radost! Zrovna sepisuji nějaký dovětek k článku. Tak jestli se budete chtít přidat i takto, budeme moc rádi:-) Děkujeme za zájem!

    1. Daniela Selecka

     Dobrý večer, já bych prosím chtěla obdarovat babičku formou univerzálního balíčku 😊 v pondělí předám na radnici, jestli nevadí tak
     jen v dárkové vánoční tašce.

     1. Redaktor Aš

      Dobrý den, určitě můžete!Budeme moc rády! Děkujeme moc!

  1. Redaktor Aš

   Dobrý den, omlouvám se ale František s 57 i Barbora s 65 jsou již zamluveni. Pokud se budete chtít i tak stát Ašákovým Vnoučetem, můžete si vybrat ještě někoho jiného, kdo není označen zeleně. Snažím se to tu zapisovat jak nejrychleji dovedu, ale nestíhám – jsem úplně dojatá z toho jaký je o akci zájem! 57 a 65 si zamluvila paní chvilku před Vámi. Děkujeme moc, že máte zájem se k nám přidat a být jedním z vnoučat.

   1. Kristýna Podlešáková

    Nic se neděje 🙂
    Tak bych Vás poprosila o čísla 48 a 63, pokud jsou volná

     1. Redaktor Aš

      Dobrý večer, obě čísla jsou už bohužel zamluvená – ale takové neutrální dárky jako čaje, kosmetiku či křížovky nebo sladkosti můžete přinést i tak. Místo označení číslem byste pak balíček označila buď Pro babičku nebo Pro dědečka a my je předáme do CARVACu a Pečovatelského domu a dostane se tak i na další klienty, kterých se přímo neptali na přání. Neměli jsme odvahu doufat, že bychom jim udělali hezčí Vánoce všem, tak jsme poprosili sestřičky a pečovatelky ať vyberou ty nejvíc potřebné. Pokud budou balíčky navíc, krom nejvíc potřebných je dostanou i ti jen potřební 🙂 Mohu slíbit, že radost udělají tak jako tak a to velkou 🙂 Děkujeme moc za zájem se zapojit :-)Lenka H.

   1. Redaktor Aš

    Dobrý večer, obě čísla už jsou zamluvená – ale jestli Vám nebude vadit, že pro teď nebudete znát jméno babičky nebo dědečka – tak balíčky můžete pořídit stejně. Akce má úspěch a my začali doufat, že bychom mohli potěšit více klientů jak v CARVACu, tak v Pečovatelském domě. Šiška salámu i čajíky udělají radost jistě i jiné babičce nebo dědovi. Pokud budete mít zájem se přidat i takto, tak místo čísla označte balíček Pro babičku nebo Pro dědečka – podle toho pro koho se Vám bude zdát vhodnější, aby sestřičky a pečovatelky věděly 🙂 Děkujeme, že chcete být s námi vnoučetem!Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Dobrý den, Píšu si vás k 56 i 61 🙂 Děkujeme mockrát a vítám vás mezi Ašákova Vnoučata. Kdyby to bylo možné prosím zašlete mi na info@spokojeniasakovi.cz mail s telefonem, abych měla váš kontakt zapsaný kompletně. Děkuji Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Po dohodě s kolegyněmi se pokusíme udělat radost většímu počtu babiček a dědečků, protože se ozvalo spoustu lidí a máme tak možná kapacity potěšit i další babičky a dědečky z pečovatelského domu a CARVACu – tak jestli budete chtít pořídit všechny 4 balíčky je na vás. Z dosavadního seznamu si Vás píši k číslům 51 a 60. Čajíky babičkám 56 a 61 pořizuje už někdo jiný, ale můžete je přesto pořídit a místo čísla označit popiskem Pro babičku 🙂 A my je předáme nějakým dalším babičkám 🙂

  1. Redaktor Aš

   Dorý večer! Čísla 8,9,16,50 a 62 jsou všechny Vaše 🙂 Děkujeme mnohokrát, že se k nám přidáváte a vítám Vás mezi Ašákovými vnoučaty 🙂 Kdyžtak pošlete telefon do mailu info@spokojeniasakovi.cz, ať Vás mám přidanou s kompletnámi údaji. Děkuji Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer, babička Marie s 50 je už zamluvená. Ale vzhledem k tomu, že jde o vánoční cukroví – je to krásný dárek i pro jinou abičku nebo dědečka. Pokusíme se potešit více klientů Pečovatelského domu a CARVACu, protože na seznamu jich je jen zlomek a akci se daří rozšiřovat dále a je o ní zájem, tak to možná i zvládneme. Pokud byste chtěli někomu z nich udělat radost, balíček připravte a jen k němu napište popisek Pro babičku nebo Pro dědečka, podle toho sestřičky nebo pečovatelky pak budou rozdávat. Moc děkujeme za zájem být jedním z vnoučat

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer, píšu si vás k 2 K Marii s krémíkem 🙂 61 je už zamluvená – ale pokud byste ráda i tak pořídila čajíky, tak můžete a jen s popisem Pro babičku bez čísla 🙂 Dostane je nějaká jiná babička z PD nebo CARVACu, v seznamu jich máme jen část co jsme doufali, že online zvládneme …ale pokud to bude možné, pokusíme se jich potěšit více – v což jsme do včera ani nedoufali.Je to na vás 🙂 Moc děkujeme a vítám vás mezi vnoučata 🙂 Lenka H.

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer, číslo 25 je Vaše 🙂 Děkujeme mockrát, vítejte mezi vnoučaty 🙂

 2. Petra Křížová

  Hezký večer, zbylo poslední číslo, tak bych ráda 25…děkuji….ještě mám prosbu…moc nechápu, co paní myslí…natahovací hračku jako je pro miminka….nebo pro větší děti….? děkuji… Petra

 3. Hana Černá

  Dobrý večer chci se zeptat,zda je ještě nějaká babička volná,nebo dědeček? Děkuji Hanka

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer, je volných přes sto dalších dědečků a babiček z Pečovatelského domu a CARVACu – ale nemáme bohužel jejich konkrétní přání. Ani ve snu jsme nedoufali, že se zvedne takový zájem a poprosili jsme sestřičky a pečovatelky pouze o pár nejosamocenějších případů. Ale dárek si zaslouží většina z nich, jsou už několik měsíců izolovaní a i drobnost udělá radost 🙂 Jestli se chcete připojit i takto – tak dle zkušenosti i přání těch konkrétních doporučuji nějaký balíček s čajíky, sladkostmi či cukrovím, nějaké křížovky nebo knihu, klidně nějaká běžná kosmetika – s čímkoliv z toho uděláte radost komukoliv! Jen nám napište na balíček místo čísla Pro babičku/Pro dědečka podle obsahu a my předáme sestřičkám a pečovatelkám – ony vyberou koho s ním potěší. Když se zadaří, tak obdarujeme většinu z nich 🙂 Děkujeme moc za Váš zájem se k nám přidat!

 4. Daniela Štěpánová

  Dobrý den už na nás bohužel nezbyl žádný děda ani babička ale rádi by jsme někomu něčím udělali radost 🙂 z čeho budou mít největší radost?

  1. Redaktor Aš

   Dobrý večer! Jde to vidět i na přáních. Obyčejné drobnosti, které jsou univerzální – balíček s čajíky, sladkostmi či cukrovím, nějaké křížovky nebo knihu, klidně nějaká běžná kosmetika jako šampon či sprcháč, deodorant…s čímkoliv z toho uděláte radost komukoliv! Jen nám napište na balíček místo čísla Pro babičku/Pro dědečka podle obsahu a my předáme sestřičkám a pečovatelkám – ony vyberou koho s ním potěší.Je jich tam spoustu dalších a radost bude mít každý obdarovaný :-)Děkujeme moc!

  1. Redaktor Aš

   Dorý den, kopíruji včerejší odpověď : Dobrý večer, tak už ani ta 25 volná není, ale nezoufejte 🙂 Jestli jste pročítala i ostatní komentáře, možná už jste si všimla – můžete si vzít ještě na starost další babičku či dědečka. V Pečovatelském Domě i v CARVACu jich je ještě spousta co si dárečky zaslouží. Jen jsme ani ve snu nedoufali, že se zvedne takový zájem a poprosili jsme sestřičky a pečovatelky pouze o pár nejosamocenějších případů. Tím, že je vás tolik, odvážíme se vás všechny poprosit o nějaké univerzální dárečky jako čajíky, sladkosti či třeba knihu nebo kosmetický balíček a s popiskem Pro babičku/Pro dědečka podle vhodnosti je předáme spolu s očíslovanými. Sestřičky a pečovatelky se postarají o rozdání mezi další babičky a dědečky, kterým dáreček udělá co možná největší radost! Zrovna sepisuji nějaký dovětek k článku. Tak jestli se budete chtít přidat i takto, budeme moc rádi:-) Děkujeme za zájem!

 5. Dobrý večer
  Je možné připravit ještě pár dárečků pro babičku /pro dědečka ???
  S pozdravem Tichý Karel

  1. Redaktor Aš

   Dobrý den, budeme jedině rády! V momentě kdy se rozebrali jednotlivé dárečky zájem o akci trochu opadl, tak ještě nemáme pro všechny 🙂 Děkujeme moc a vítáme Vás mezi vnoučata!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *