V restauraci Goethe a Jacob´s Pizza baru vařili a pekli

Sice se jedná o dva podniky, ale v době prvního nouzového stavu se spojily a pomáhaly tak, jak umí nejlépe – vařily. Rodina Karikových pomáhala zejména bezpečnostním složkám a dobrovolníkům, kteří šili roušky, hlavně tím, že jim dodávala k práci teplou stravu. Zeptali jsme se tedy Jakuba Kariky na pár otázek, abychom si společně mohli udělat představu o tom, jak to celé probíhalo.

1. Jakube, můžeš nám říct, jak celý ten nápad pomáhat vznikl? Spoustu lidí by aninenapadlo, že něco takového může pomoci (a jak!)…
Nápad přišel na začatku celé pandemie, kdy si všichni navzájem pomáhali. Nám také pomáhali – nosili roušky, dezinfekci. V televizi jsem viděl, jak lidé nosí IZS a policii na hranice jídlo a pití. Chtěl jsem také nějak pomoci. Udělat nějaké pizzy, řízky a kafe, bylo to nejmenší…
2. Zavzpomínáš s námi a popíšeš nám, jak probíhalo vaření a závozy, komu všemu jste vlastně jídlo vozili?
Každou neděli po dobu nouzového stavu jsem vozil na hranice pro policii, k hasičům a záchranné službě. Párkrát i na policejní stanici nebo do Městského domu Sluníčko pro dobrovolníky, kteří roznášeli roušky nebo třeba nakupovali důchodcům. Občas si policisté nebo záchranná služba přijeli pro pizzu k obědu tak ji měli se slevou nebo třeba dostali kávu zadarmo.
3. Jaké to bylo, když jste jako „provianťáci“ přivezli první várku pizz a řízků nic netušícím hasičům a ostatním?
Určitě jsme z toho měli dobrý pocit a také radost. Když jsem někam přijel, koukali nejdřív co se děje a pak jsem vytáhl z kufru bednu s pizzami. Všichni měli radost, děkovali a určitě si i pochutnali.

111
Závozy vypadaly asi takto 🙂
4. Zkusíš odhadnout, kolik jídla mohlo jste mohli celkem rozvézt?
Myslím, že jsme rozvezli okolo stovky jídel.
5. Být označeni za Přátelskou firmu znamená dělat něco navíc pro své okolí – my jsme přesvědčeni, že si toto ocenění rozhodně zasloužíš za Jacob ́s Pizza Bar, a stejně tak i tvoji rodiče, kteří zastupují Hotel a Restauraci Goethe. Všimli si toho i ostatní – poděkoval vám někdo z místních?
Určitě nás to těší a děkujeme. Poděkoval nám také třeba pan starosta, což určitě potěší a spousty dalších lidí jak na FB tak osobně.
6. Situace se od minulého března moc nezlepšila. Jak se restauraci a pizza baru daří přežívat stále prodlužující se opatření? Fungujete stále formou výdejního okénka?
Ano fungujeme. Naštěstí. Situace se moc nezlepšila a asi ani letos moc nezlepší. Zvládli jsme to doteď, tak myslím, že to zvládneme i dál.
7. A jak třeba teď mohou pomáhat lidé z Aše Vám?
Už teď nám pomáhají. Že si pizzu kupují a doporučují nás dalším lidem.
Děkujeme za rozhovor a moc se těšíme, až k Vám budeme moci zase zajít na jídlo – a také si ho u vás sníst!
Také děkujeme a těšíme se, až si k nám zase přijdou lidé posedět.
 

JACOB´S PIZZA BAR
najdete na adrese:
Čapkova 1501, Aš

Otevírací doba:
denně I 12:00 až 22:00

Web s aktuální nabídkou:
facebook.com/jacobspizzabar

Restaurace a hotel Goethe
najdete na adrese:
Čapkova 1501, Aš

Otevírací doba:
po – so 11:00 až 22:00 I ne 11:00 – 16:00

Web s aktuální nabídkou:
www.hotelgoethe.eu
facebook.com/hotelgoethe

Bližší info o obou podnicích najdete také na našich stránkách v Ašákovy služby/Restaurace

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *