Aš připravuje finanční podporu pro akce k oslavám 150. výročí

Na příští rok se chystají velké oslavy, které by nás měly provázet celým rokem a i obvyklé kulturní akce jsou plánované v neobvyklém rozsahu! Už teď začíná být pomalu jasné, že rok 2022 bude rokem kulturně významným pro Aš i její okolí.

K plánům na příští rok se vyjádřil i starosta Dalibor Blažek: „Již příští rok vzpomeneme významné výročí našeho města. Chtěli bychom, aby to byl rok výjimečný, naplněný velikým množstvím nejrůznějších událostí, kulturních, sportovních či společenských akcí, slavností, abychom si připomněli nejenom dávnou historii, ale i současné úspěchy našich občanů z nejrůznějších oblastí. Využijeme tohoto výročí k tomu, abychom poděkovali lidem, kteří našemu městu věnovali svoji práci i „srdce“. Bohatý celoroční program je již nyní připravován. Byli bychom ale rádi, kdyby se do něj zapojili i další možní organizátoři jako jsou spolky, kluby, fyzické i právnické osoby, zaměstnavatelé. K tomu chceme vytvořit vhodné podmínky a podporu zejména finanční. Proto předložíme zastupitelstvu ke schválení doplnění stávajícího grantového systému o Grant 2022, který umožní z rozpočtu města organizátorům pokrýt téměř veškeré přiměřené náklady na organizaci akcí spojených s tímto výročím. Našim cílem je, aby v roce 2022 bylo město Aš „nejživějším“ a nejzábavnějším městem České republiky.“

A proto, pokud máte Vy sami nějaký nápad na zajímavou kulturní či sportovní akci, kterou by si všichni Ašáci užili, napište nám o ní! Ideálně na mail info@spokojeniasakovi.cz – budeme informace schraňovat a pokud bude v našich silách s Vašimi nápady pomoci, rádi se do organizace zapojíme a pomůžeme akci uskutečnit.

Pokud máte nejen nápad, ale i konkrétnější představu o realizaci svojí vlastní akce, můžete oslovit město Aš s žádostí o grant a město vVm pomůže s financováním! Pojďme společně vymyslet akce, které nás budou bavit – je to jedinečná příležitost společně oslavit 150. výročí povýšení Aše na město.

Ilustrační foto: D. Erban

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *