Situace na jižní Moravě

Po včerejším katastrofickém zásahu přírody do života několika obcí na jihu Moravy jsme se pokusili sepsat alespoň několik způsobů, jak je možné v tuto chvíli pomoci.

Složky integrovaného záchranného systému prosí všechny dobrovolníky, ať posečkají a na místo tragédie zatím pomáhat nejezdí – kdo chce, může být připravený až se dokončí ty nejzákladnější úkony, které mohou provést pouze odborníci. Složky IZS budou průběžně informovat prostřednictvím médií a poté bude naopak velmi vítané vyrazit pomáhat!

Vzhledem k tomu, že  situace je vážná a my jsme na druhém konci republiky a mnoho toho v tuto chvíli nezmůžeme, nabízí se v tuto chvíli jako ideální způsob pomoci přispět na některou z vyhlášených sbírek. Jelikož je situace velmi čerstvá a různými kanály se šíří mnoho informací, hrozí samozřejmě i že se na celé této tragédii bude chtít někdo přiživit – proto jsme pro Vás vybrali ověřené sbírky, ze kterých opravdu peníze půjdou tam, kde pomohou.

Diecézní charita Brno: Číslo účtu 4211325188/6800, variabilní symbol 2002. https://dchb.charita.cz
 
 
Přispět je možno i dárcovskou DMS ve tvaru DCHB 30, 60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku chcete přispět, na číslo 87 777.
 
Veřejná sbírka Českého Červeného kříže: číslo účtu 333999/2700 v.s. 2101 https://www.cervenykriz.eu/files/files/cz/tz/480.pdf
 
Přispět lze také na dárcovské platformě znesnáze21 https://www.znesnaze21.cz/…/cele-cesko-na-pomoc-obcim…
 
Člověk v tísni vyhlásil sbírku na pomoc obětem a řešení pustošivých následků včerejšího tornáda s názvem SOS Morava https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-vyhlasil…
 
 
K celé situaci se prostřednictvím Facebooku vyjádřil i náš starosta Dalibor Blažek, jehož příspěvek rádi sdílíme:

„Katastrofa, která zasáhla některé obce a lidi na jižní Moravě, je úděsná. Město Aš v minulosti vždy pomáhalo obcím například po povodních. Budu proto zastupitelstvu města na jeho středečním zasedání navrhovat uvolnit částku ve výši cca 1 mil. Kč na pomoc některé z postižených obcí. Tak jako v minulých případech bych byl rád, kdyby tato pomoc šla rovnou k lidem, kteří se najednou ocitli bez přístřeší a ne například na opravy komunikací. Tady by měl pomoci stát. Na pondělním zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje bude o finanční pomoci jednat i Karlovarský kraj.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *