Putovní výstava na Poštovním náměstí

Do Aše letos poprvé zavítala putovní výstava Má vlast cestami proměn. Jedná se expozici, přinášející svědectví o proměnách zanedbaných nebo zchátralých míst, která lidé opět přivedli k životu. Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje stav před rekonstrukcí a po ní. Město Aš prezentuje proměnu kulturního centra LaRitma.
Hlavní těžiště výstavy spočívá v putování. Každý rok v květnu se koná slavnostní veřejná vernisáž výstavy na Vyšehradě v Praze. Zde výstava setrvává měsíc. Poté se rozjede do různých koutů České republiky a takto putuje celý rok.
V tuhle chvíli je výstavu možné zhlédnout na Poštovním náměstí, kde bude veřejnosti k dispozici po celý měsíc srpen.
O nejhezčí proměnu je možné hlasovat na http://www.cestamipromen.cz/
Text převzat z www.muas.cz
Největší proměnou u nás prošlo kulturní centrum LaRitma a během své rekonstrukce často budilo různé emoce. Někteří byli nadšení a jiní zase kritizovali celý projekt i jeho jednotlivé části. Přespolní návštěvníci Aše si zajímavé oživení města veskrze pochvalují, ale jaký je vlastně názor nás místních? Od rekonstrukce už uběhl nějaký čas a nás Ašáky by zajímalo, jak LaRitmu vnímáte dnes? Změnil se nějak Váš názor, zvykli jste si na stavbu? Líbí nebo nelíbí se Vám stejně jako při realizaci? Napište nám do komentářů!
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *